BOSCH 23MM ROTARY HAMMER, 710W, GBH2-23REA
Availability: In stock
Sku: GBH2-23REA
Be the first to review this product
Quantity
The most compact solution for dust-free drilling
Convenient working due to particularly compact design
Integrated, removable dust extraction unit for clean, dust-free working
Convenient working even overhead due to particularly compact design
Core cutter adapter set for dust extraction when working with core cutters (up to 68 mm)
Retaining valves prevent dust escaping
Changeable micro-filter for cost-effective service
Impact stop for drilling in wood and steel
Transparent dust eye makes exact pilot drilling easier.
Rated power input 710 W
Impact energy 0 – 2,5 J
Impact rate at rated speed 0 – 4400 bpm
Rated speed 0 – 1000 rpm
Weight without cable 2.9 kg
Toolholder SDS – plus
Drilling range
Drilling dia. concrete, hammer drill bits 4 – 23 mm
Opt. appl. Range concrete, hammer drill bits. 4 – 12 mm
Drilling dia. concrete, dust extraction unit 4 – 16 mm
Max. drilling dia. masonry, core cutters 68 mm
Max. drilling dia. steel 13 mm
Max. drilling dia. wood 32 mm
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “BOSCH 23MM ROTARY HAMMER, 710W, GBH2-23REA”